Strona główna > Tenis > Kortowo Tenis Club

Kortowo Tenis Club

PROFESJONALNE I CEGLASTE KORTY TENISOWE, NA których można rozgrywać turnieje mistrzowskie- otwarte przez cały rok, zaledwie kilkanaście minut od centrum Poznania, niedaleko autostrady A2 i węzła Komornickiego.

Kortowo posiada 7 ceglanych kortów, z tego 4 pod pełnowymiarową halą. Umożliwia to korzystanie z nich przez cały rok. Organizowane są tutaj mistrzostwa Polski, mastersy oraz mistrzowskie turnieje tenisowe. Korty są ogrzewane, oświetlone asymetrycznym oświetleniem i wyposażone w nowoczesny system nagłaśniający. Hale mają podnoszone w ciepłe dni boki a korty zewnętrzne doskonały system odprowadzający deszczówkę.

Kortowo dysponuje pełna bazą socjalną dla graczy: szatniami, prysznicami i sauną fińską. Na miejscu znajduje się również restauracja oraz 12 pokoi hotelowych z 27 miejscami noclegowymi. Cały obiekt przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnościami.

W ośrodku funkcjonuje tez proshop z firmowym sprzętem tenisowym firmy oraz centrum testowe, gdzie można dobrać i naciągnąć rakietę.

Na obiekcie organizowane są branżowe mistrzostwa Polski jak również cykliczne ogólnopolskie amatorskie turnieje tenisowe dla kobiet i mężczyzn w różnych kategoriach wiekowych i o różnym poziomie zaawansowania.
Kortowo jest zaangażowane również w organizację imprez charytatywnych.